Zaczynamy

Trzy… Dwa… Jeden… Start! Zaczynamy Próbkę, w której opowiadania są dźwiękiem pisane.

Jeśli nagracie opowiadanie z podziałem na role i do tego opowiadania dodacie muzykę i trochę dźwięków, wyjdzie wam słuchowisko. Tym właśnie jest Próbka – projektem przyjaciół, którzy nagrywają amatorskie, krótkie słuchowiska.

Chociaż Próbka nie jest pierwszym tego typu projektem, słuchowisk amatorskich jest wciąż mniej niż na lekarstwo. Prędzej można znaleźć okazjonalnie nagrane słuchowiska, które są nagranymi utworami z lektur szkolnych, ale projektów, które poważniej zajęły by się tym tematem prawie nie ma. Część projektów, na które udało się trafić w sieci już praktycznie nie działają lub istnieje jedynie po nich ślad w postaci pojedynczych słuchowisk na YouTube’ie. Dokopać się do nich jednak też trzeba umieć, a dokładniej, trzeba uzbroić się w cierpliwość, żeby wertować tysiące stron z wynikami wyszukiwania.

Mamy nadzieję na przełamanie tej pustki. Między innymi dlatego powstała Próbka. A połączenie słuchowiska i podcastu, który od zarania dziejów był przeznaczony do publikacji audio wydaje się być najlepszą formą do tego.

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Required fields are marked *

*