I stało się. Jesteśmy w kolejnym serwisie streamingowym.

Trzeba przyznać, że ze wszystkich trzech serwisów, w jakich do tej pory się rejestrowaliśmy, Deezer jest najbardziej przyjazny. Nie wymaga nawet posiadania konta, byle by wszystko było zgodne z już dawno uznanymi standardami.

Najtrudniej było zdecydowanie z Apple Podcasts, ale jak już wszystko się przeszło jak należy, to ewentualne zmiany to przysłowiowy pikuś. W Spotify z kolei również łatwo się zarejestrować, ale już trudniej coś zmienić. Mamy nadzieję, że w Deezerze nie będzie potrzeby cokolwiek zmieniać, choćby dlatego, żeby nie psuć dobrych wrażeń. 🙂

Link, pod którym znajdziecie nas w serwisie Deezer został już dodany do sekcji „Śledź Nas”.

Więcej

Z godnie z utrwalającą się tradycją, wraz z nowym słuchowiskiem rejestrujemy Próbkę w nowym serwisie streamingowym w celu oczywiście popularyzacji Próbki oraz słuchowisk amatorskich.

Dziś (24 września 2021), rozpoczynamy rejestrację Próbki w serwisie Deezer. Obok Spotify, Apple Podcasts czy powiązanej z tą usługą Apple Music, jest to trzeci z tych najbardziej znanych serwisów streamingowych, w których opłacając odpowiedni abonament mamy dostęp do dużej liczby muzyki i (coraz częściej) podcastów.

Więcej

Po uporządkowaniu sprawy z kanałami RSS na stronie Próbkowej, podmieniliśmy url do naszego zbiorczego RSSa w Spotify i Apple Podcasts. W apple Podcasts wszystko już się odświeżyło i wreszcie jesteśmy widoczni jako Próbka, a nie jako Słuchowisko.

W spotify musieliśmy stworzyć podcast na nowo. Obecnie więc jesteśmy zarówno jako Próbka i jako Słuchowisko. Podcast Słuchowisko zgłosiliśmy do usunięcia, żeby nie było bałaganu w nazewnictwie.

Wszystkie adresy do Apple Podcasts i Spotify zostały zaktualizowane w sekcji „Śledź Nas”.

Więcej

W widgecie na stronie głównej oraz w sekcji „Śledź Nas”, został podmieniony link do kanału RSS z podcastami.

Błąd polegał na tym, że poprzedni link wskazywał tylko podcasty z kategorią słuchowisko. Fakt, że wszystkie słuchowiska mają tą kategorię, więc nie było problemu, ale nazwa podcastu zamiast Próbka, brzmiała Słuchowisko.

Podmiana RSSa jest ważna w szczególności dla cyklu słuchowisk, który przygotowujemy dla was. Chodzi o to, żeby kanał RSS wskazywał wszystkie możliwe słuchowiska, nie zależnie czy są one przypisane do jakiegoś cyklu czy nie. Oczywiście po opublikowaniu słuchowisk cyklicznych będzie również dostępny RSS tylko z tym cyklem, ale link do kanału RSS na stronie głównej ma wskazywać zbiorczego feeda z wszystkimi słuchowiskami.

Więcej

W miarę rozwoju projektu, a przez to serwisu probka.eu, będziemy kontynuować rejestrację podcastu w kolejnych, dużych i małych miejscach katalogowania i indeksowania podcastów. Z czasem na pewno wejdziemy też w social media.

Żeby jednak to wszystko dało się ogarnąć stworzyliśmy sekcję „Śledź nas” w głównym menu serwisu. Tam spisujemy wszystkie miejsca, gdzie można znaleźć Próbkę i sposoby jej subskrypcji.

Więcej

No tak szybkiej procedury rejestracyjnej to się nie spodziewaliśmy.

Może to po przygodzie z Apple Podcasts, ale spodziewaliśmy się, że przynajmniej dzień lub więcej zajmie akceptacja podcastu na serwisie streamingowym Spotify. Tymczasem zajęło to nie całą godzinę od momentu kliknięcia w odpowiedni przycisk w celu dodania podcastu, przez podanie linka do kanału RSS i wszystkich potrzebnych danych aż do pokazania się podcastu pod podanym przez serwis linkiem.

Cóż można jeszcze powiedzieć. Oby wszędzie tak wyglądało dodanie czegokolwiek do dużych, znanych serwisów. 🙂

Więcej

W wyniku błędnej konfiguracji danych do kanału RSS, wszystkie linki do plików audio z odcinkami (słuchowiskami) były przekierowywane i nie dało się ich pobrać ani odtworzyć.

Konfiguracja została poprawiona i podcastowy kanał RSS wygląda już bardzo dobrze.

Sprawdziliśmy jego działanie w przeglądarce Chrome, czytniku RSS Mozilla Thunderbird oraz podmieniliśmy kanał w Apple Podcasts. Właśnie sprawdziliśmy, że Apple Podcasts odświeżyło już kanał i odcinki można normalnie odtworzyć.

Jeśli używacie swoich czytników RSS to również musicie odświeżyć wprowadzony tam adres do naszego kanału. Po zmianie adresu, a dokładniej usunięciu i wprowadzeniu adresu ponownie, ponieważ sam URL się nie zmienił, powinno dać się pobrać i/lub odtworzyć każde opublikowane do tej pory słuchowisko.

Więcej

Z końcem wakacji zaczęliśmy drugi rok działalności Próbki.

Przez lipiec i sierpień większość ekipy odpoczywała. Nawet szef wyjechał dwa razy na urlop. Nasze spotkania online’owe z aktorskich zamieniły się w zwykłe pogaduchy.

Wakacje do tego stopnia wpłynęły na nas, że znowu mamy obsuwę w publikacji słuchowisk, ale przynajmniej odpoczęliśmy. 🙂

Teraz jednak bierzemy się za robotę, nie zapominając o zabawie, bo Próbka bez zabawy nie ma sensu.

Nowy rok zaczynamy opublikowaniem kolejnego słuchowiska, w którym nie brakuje trudnych tematów i ukochanej przez nas ironii. Do tego nasz zespół powiększył się o nową aktorkę i zakończyliśmy wreszcie rejestrację w Apple Podcast z wynikiem pozytywnym.

Na tym nie koniec nowości. Od początku tego roku przygotowujemy dla was nowy, a przede wszystkim własny cykl słuchowisk, na który niestety jeszcze trochę poczekacie, bo zostały nam jeszcze do opublikowania słuchowiska z poprzedniego roku, ale my pracę zaczynamy już. Nie chcemy zdradzać za dużo, żeby było na co czekać, ale możemy jedynie wspomnieć, że cykl będzie poruszać istotne sprawy związane z wiarą. Oczywiście w sobie właściwy, ironiczny sposób. Na więcej musicie poczekać.

Z kolejnych nowości, które prawdopodobnie mogą zaistnieć w tym roku, to współpraca z profesjonalnymi realizatorami dźwięku przy montażu naszych słuchowisk, Nagrywanie słuchowisk na zlecenie, oczywiście rejestrowanie Próbki w kolejnych katalogach podcastowych, wejście w social media i kto wie, być może Patronite. To wszystko jednak się okaże w trakcie tego roku. Dlatego niczego z tych rewelacji nie obiecujemy poza chęcią zaistnienia w świecie podcasterskim. 🙂

Cóż można jeszcze dodać. Szczęśliwego nowego roku! :)))

Więcej

Od nowego roku działalności Próbki, czyli od września, zespół liczy już osiem osób, a nie siedem, jak na początku.

Nie wszystkie osoby biorące udział w projekcie były przez was słyszane. Będzie się to sukcesywnie zmieniać wraz z kolejnymi słuchowiskami, ale im nas więcej tym lepiej.

Od tego roku do zespołu dołączyła Ada, która wraz całą resztą zespołu będzie grać w nowym cyklu słuchowisk, które dla was przygotowujemy. Cykl ukaże się za ładnych parę miesięcy, dlatego, że mamy jeszcze sporo słuchowisk do wrzucenia z poprzedniego roku, dzięki czemu usłyszycie pozostałe osoby, które na przykład, są wymieniane na końcu każdego słuchowiska, ale jeszcze się nie pojawiły w do tej pory opublikowanych.

Tak więc Próbka, stała się przedsięwzięciem spełniającym parytet, 🙂 ponieważ jest nas po równo. Czterech aktorów i cztery aktorki. Szefowi co prawda rzadko zdarza się grać, ale co parytet to parytet, no nie? 🙂

Więcej