Po co pisać o konkurencji?

Jeśli jeszcze nie byliście w sekcji Linki to wpadnijcie tam. Naprawdę warto. Przekonacie się, że są tam linki do innych projektów, które tworzyły lub nadal tworzą słuchowiska amatorskie tak, jak Próbka.

Jedna z próbkowiczek zapytała o to, co jest w tytule wpisu. Po co pisać, czy w ogóle wspominać konkurencję?

Najprostsza odpowiedź to dlatego, że żaden projekt nie rywalizuje ze sobą. Tak jak jeszcze nie było podcastu, który rywalizował by z innym podcastem. Fakt, zdarzało się, że autorzy podcastów słuchając wzajemnie swoich produkcji poruszali ten sam temat i gdzieś tam polemika występowała, ale to chodziło o konkretny temat, nie o cel podcastów.

Dodatkowo uznawano kiedyś, tylko nie wiadomo dlaczego to zanikło, że sama idea podcastingu warta jest promocji i dlatego istniało niepisane prawo honorowane przez starą gwardię podcasterską, że na końcu odcinka umieszczało się promo do różnych innych podcastów, mniej lub bardziej zaprzyjaźnionych.

Dzisiaj idea podcastingu nie potrzebuje może promocji, chociaż przypomnienie czym był i czym powinien nadal być podcast nie zaszkodziło by. Jednak to jest poza kwestią tego wpisu.

W Próbce uznaliśmy (no dobra, decyzja szefa, od górna :)), że idea słuchowisk amatorskich jest warta promocji, dlatego stworzyliśmy sekcję Linki poświęconą głównie innym projektom. Większość z nich już niestety nie działa, ale pozostały po nich strony ze słuchowiskami do pobrania bądź kanały na YouTube’ie, gdzie można odsłuchać tworzone przez nich słuchowiska. W ten sposób upamiętniliśmy inne projekty, które może nie koniecznie i nie wszystkie miały misję tworzenia koniecznie słuchowisk amatorskich i ich promocję, ale ich działalność do tego się sprowadzała.

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Required fields are marked *

*